neděle, června 05, 2005

Maratonský deník - návod k použití pro nově příchozí a budoucí běžecko-bloggerské archeology

Předesílám, že tento text je určen pro ty, kteří na tento blog narazili náhodou a neznají jej.

Coby autor Maratonského deníku aerobního tragéda jsem tento blog založil 1.října 2004 a pozvolna jej ukončil koncem května 2005. V titulce je sice napsáno, že blog je o "sportu v životě nesportovce", ale jeho příběh je poněkud jednodušší. Ve svých sedmatřiceti jsem se v říjnu 2004 rozhodl začít běhat z úplné běhací nuly s tím, že se pokusím uběhnout pražský maraton v květnu 2005. Tento blog shrnuje pocity, bolest, radost i zklamání (nejen) během tisíce naběhaných kilometrů nově vznikajícího běžce.

Základní orientace v blogu
Pokud se chcete dovědět, proč běhání, proč deník a co to vlastně znamená "aerobní tragéd", pak klikněte na úplně první příspěvek zde. Jinak celý blog je organizován formou klasického deníku, kdy archívy zápisků za jednotlivé měsíce najdete na pravé straně titulní stránky pod hlavičkou "Archívy zápisků za:". Pokud vás zájímá vždy shrnutí za jednotlivé měsíce co se týče zkušeností, poučení a dalších cílů, pak je najdete opět na pravé straně pod hlavičkou "Aerobní tragéd shrnuje svůj běhací měsíc:". Základními linky blogu jsou pak linky pod hlavičkou "(Možná) užitečné linky tohoto blogu". Zde najdete původní vysvětlení ohledně maratonského deníku, článeček o běžeckých kalkulačkách, některá srovnání o běhání versus jízda na kole a hlavně povídání o třech běžeckých knížkách, které jsem za dobu psaní tohoto blogu přečetl.

Jinak by snad mělo fungovat hledání v tomto blogu prostřednictvím dvou vyhledávacích strojů, které najdete pod hlavičkou "Hledej". Pokud vás zajímají jiné linky z běžeckého světa, na které jsem při svém objevování běhu narazil, pak se věnujte zbylým třem hlavičkám "Běhací linky", "Běžecké kalkulátory a jiné pomůcky" a "Osobní běžecké (a jiné) stránky". Samozřejmě jak bude čas postupovat, některé asi nebudou funkční.

Komentáře
Pokud jste tento deník navštívil(a) zejména proto, abyste nabral(a) nějaké ty zkušenosti, pak určitě věnujte velkou pozornost komentářům od laskavých čtenářů, které naleznete pod každým zápiskem. V komentářích je možné nalézt spoustu opravdu cenných rad a zkušeností.

Tragédí diskuse
Když tento blog končil, založil jsem tragédí emailovou konferenci, kterou najdete zde, instrukce k přihlášení pak tady a tady. Důvodem bylo zejména to, aby se pokud možno udržela skvělá "virtuální" parta, která k mému obrovskému překvapení kolem tragédího blogu vznikla. Pochopitelně ve chvílích, kdy budete číst tento zápisek, už není jisté, zda-li je konference stále živá, nicméně její archív by měl být přístupný delší dobu.

(Poznámka: Konference byla nahrazena webovým fórem na http://www.aerobnitraged.com/forum/ )

Mějte se moc fajn, hodně štestí a zdraví (nejen) při běhání!

mesens alias Aerobní tragéd, psáno v jizerkách dne 5.června 2005
(email: maraton-zavináč-gmail.com)

0 Comments:

Okomentovat

<< Home